NUEVA BIMS?

Resmi olarak 2014 yılında kurulan Nueva Bims, üretim bandının oluşması, fabrika sisteminin kurulum aşamasındaki uzun ve titiz çalışmalar sonucu 2016 yılında faaliyete geçti.

Ülkemizin kıymetli madeni pomzayı, Avrupa’nın son teknoloji makineleri ile donatılan fabrikasında izolasyonlu hafif yapı elementlerinin en doğalı bimse dönüştüren Nueva Bims, pomzayı anavatanı sınırlarının dışına taşımayı hedefliyor.

Silisli süzme topraktan ısı yalıtımlı seramik ürünler, ateşe dayanıklı briket, bims blok, tuğla, ateşe dayanıklı seramik yapı ürünleri alanında üretim faaliyeti gösteren Nueva Bims’in lokomotif ürünü ise; blok bims. Günlük 300 bin bims üretim kapasitesiyle rakipsiz olan Nueva Bims’in Nevşehir’deki fabrikasında üretim el değmeden yapılıyor.

Yeni nesil inşaat sektörünün en önemli hafif yapı elemanlarından biri olan bims sayesinde daha çevreci, daha güvenli, daha uygun maliyetli yapılar mümkün.

%100 Türk sermayesi ve Türk hammaddesi ile sektörde var olan Nueva Bims, madenden yapıya giden yolun her adımını; tecrübesi, iş gücü, teknik yeterliliği ve her geçen gün genişlettiği distribütör ağı ile atıyor.

Nevşehir’de bulunan fabrikasında 7 bin metrekare kapalı, 70 bin metre kare açık beton saha ile hizmet veren Nueva Bims, daha çevreci yapılanma için çalışıyor, önce ülkesi için, ülkesine yatırım yapıyor.

Nueva Bims maden çalışmaları, üretim alanı, stok sahası ve bu sisteme entegre çalışan lojistik hizmetleri sayesinde pomzayı topraktan alıp, yapıya çıkaracak güçte. Bu çalışma ağı Nueva Bims ürünlerinin daha kaliteli ve uygun fiyatlı olmasını sağlıyor.

BİLGİ MERKEZİ
E-BÜLTEN

BİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTEN LİSTEMİZE KAYIT OLABİLİRSİNİZ

NUEVA BİMS 2020 ÜRÜN KATALOĞU